Blog > Komentarze do wpisu

Wyspa dla żółwia

wyspa dla żółwia Całość konstrukcji jest wykonana z narożników z grubej tektury...

wyspa dla żółwia

wyspa dla żółwia ...skręconych śrubami;

wyspa dla żółwia U góry przyczepiona jest żarówka UVB oraz nie widoczna na zdjęciu para żarówek 40Wwyspa dla żółwia Podłogę zrobiłem z siatki ogrodowej, którą usztywniłem drutami stalowymi, wplecionymi w siatkę. Po lewej i prawej stronie przykręciłem osłony, żeby nie stresował się moją obecnością podczas wygrzewania.

Gdy siedzi na wyspie to nie może być żadnych zmian w otoczeniu. Żadnego ruchu, powiewu wiatru lub dźwięku. Jak gra muzyka to jest okej aż do chwili gdy przestanie grać - wtedy żółw schodzi z wyspy. Jak wejdę do pokoju i się odezwę to przestraszony wskakuje do wody (chociaż nie zawsze).

Żółwie jednak słyszą... nosem? wibracją skorupy? Tego jeszcze nie wiem:)

wtorek, 22 czerwca 2010, wtomczak
TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
Komentarze
ani852006
2010/07/28 19:33:57
to masz bardzo strachliwego żółwia :) , mój Norbi jak był mały to się stresował , a teraz wygrzewa się na wyspie łapy w górę i tylko zagląda kto przechodzi koło akwaterrarium :)

-
2010/07/29 18:04:17
Stefan ma już 10 lat. Parę dni temu dostałem mniejszego żółwika - żółtolicego (podobno ma 2,5 roku), który reaguje tak samo. Ale młody jak podchodzę i odsunę wyspę, to od razu podpływa i daje się pogłaskać, w przeciwieństwie do Stefana.